Ten opzichte van het derde kwartaal 2019 is het ziekteverzuim gestegen naar 4,4%. De stijging deed zich voor in alle sectoren, behalve bij het onderwijs, openbaar bestuur en de overheid.
Corona effect?
Vanwege privacyregels wordt de verzuimoorzaak niet gevraagd, waardoor een feitelijke onderbouwing van de link met corona niet vast te stellen is. In het derde kwartaal zien we namelijk sinds 2017 al een lichte jaarlijkse stijging (2017: 3,7%; 2018: 3,9%; 2019: 4% en in 2020 4,4%). Aan de andere kant: ook in het eerste en tweede kwartaal van 2020 waren de verzuimcijfers fors hoger dan de jaren ervoor.
(Bron afbeelding: CBS)
Onderzoek inzetbaarheid
In samenwerking met HR Praktijk hebben we 120 HR-professionals gevraagd wat zij doen om werknemers inzetbaar te houden en verzuim te voorkomen. Uit dit onderzoek bleek al dat HR-professionals zich zorgen maken omtrent fysieke en mentale gezondheid van hun medewerkers.
Wilt u weten wat HR-professionals doen om verzuim te voorkomen, download dan het onderzoeksrapport.